manualna terapia.jpg

" Ak existuje možnosť ukázať a naučiť pacienta, ako si má pomôcť od bolesti sám,

tak má pacient právo túto informáciu dostať

a každý terapeut by mal byť povinný mu ju dať "

Robin Mckenzie

Naša filozofia :

Odborný prístup a empatia

Metódy :

Vyšetrenie a terapia podľa posledých medicínskych  poznatkov

Podpora pacientov v ich osobnej snahe o vyliečenie bolestí pohybového systému

Vzdelávanie :

Externé pracovisko Trenčianskej univerzity A. Dubčeka

Akreditované pracovisko MZ SR pre CPČ : Mobilizačné techniky pre fyzioterapeutov

Zameranie :

Stavy po úrazoch a operáciách 

Stavy po závažných interných, neurologických či onkologických ochoreniach 

PostCovidová respiračná fyzioterapia

Akcelerovaná rehabilitácia športovcov

Rehabilitácia od novorodeneckého veku po seniorov 

Rehabilitácia v tehotenstve a po pôrode vrátane diastáz a inkontinencie bolestí hlavy, chrbta a kĺbov, končatín

Točenia hlavy pôvodom z krčnej chrbtice

Prevencia preťaženia v pracovnom či domácom prostredí

Regenerácia a zlepšenie celkovej fyzickej kondície

Ambulancia 4retouch.jpg

Trenčín

Na vyšetrenie rehabilitačným lekárom je potrebné doporučenie vaším praktickým lekárom alebo lekárom akejkoľvej špecializácie. V období Pandémie Covid 19 sú tieto doporučenia, vrámci snahy o zníženie zaťaženia ambulantnej sféry, do odvolania zrušené.

f649b60b-91a4-444b-8858-4a0032c100a7 2.J

Nové Mesto nad Váhom

 Po telefonickom alebo mailovom objednaní  sú vám na tomto pracovisku k dispozícii naši fyzioterapeuti. Po absolvovaní podrobného vstupného vyšetrenia a stanovenia cieľa vašej terapie a zostavia rehabilitačný plán. Rehabilitácia prevažne spočíva v kombinácii cvičenia, masáže, manuálnej terapie, lokálneho tepla a elektroliečby v rámci každej jednej návštevy. V prípade potreby, podľa závažnosti stavu, Vám dohodnú čo najskoršie vyšetrenie naším rehabiltačným lekárom.

Náš tím

MUDR. Martina Sameková Cer. MDT

Fyziater

Absolventka Fakulty všeobecného lekárstva UK Praha.  I. atestácia v odbore Pediatria, nadstavbová atestácia z Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Je certifikovaným odborníkom v Mckenzie metóde diagnostiky a terapie.  Má odbornú spôsobilosť v rehabilitačnej liečbe podľa Mojžišovej. Oprávnenie I.st. v myoskeletálnej medicíne, Vojtova metóda v detskej rehabilitácií, certifikát z SM systému. Je certifikovaný terapeut MDT - McKenzie. Vzdeláva fyzioterapeutov v certifikovanej pracovnej činnosti akreditovanej MZ SR- Mobilizačné techniky.

Bc. Helena Prívarová

Fyzioterapeut

Absolventka SZŠ v odbore rehabilitačný pracovník a bakalárskeho stupňa v odbore fyzioterapia na VŠ sv. Alžbety v Bratislave. Jej  doménou je detská a respiračná fyzioterapia. Je krajským odborníkom na liečbu cystickej fibrózy, pre poruchy pohybového vývoja kojencov podľa Vojtu a liečbu skoliózy podľa Schrottovej a SM systémom. Ako ostatní členovia tímu ovláda Mckenzie systém diagnostiky a terapie pohybového systému. Je garantom a lektorom certifikovanej pracovnej činnosti Mobilizačné techniky.

Bc. Tomáš Kandráč Cert.MDT

Fyzioterapeut

Absolvent Trenčianskej univerzity  v odbore Fyzioterapia, certifikovaný terapeut McKenzie metódy. Aktívny tréner  malých hokejových nádejí. MDT,  Core complexe a Dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu(DNS) na podklade vývojovej kineziológie využíva rehabilitácii a rekondícii športovcov. Vedie kondično-stabilizačné skupinové cvičenie. Je lektorom CPČ - Mobilizačné techniky

Bc. Ondrej Paška

Fyzioterapeut

Absolvent Trenčianskej univerzity v odbore fyzioterapia. Aktívny futbalista a fyzioterapeut mládežníckej slovenskej vodnopólovej reprezentácie. Terapeut Mckenzie metódy, špecialista na rehabilitáciu pacientov s vestibulárnymi poruchami. Vedie skupinové cvičenie pre zdravý chrbát. Je lektorom salsy.

Bc. Jana Školníková

Fyzioterapeut

Absolventka IFBLR v Piešťanoch. Špecialistka na gynekologickú problematiku a fyzioterapiu funkčnej neplodnosti. Vedie skupinové cvičenia zamerané na  panvové dno a chrbticu. Je terapeutkou Mckenzie metódy.

Jana Kubisová

Asistentka

Dušou nášho pracoviska je asistentka Janka. Má na starosti administratívny chod ambulancie ako aj telefonické, či osobné objednávanie a zmeny termínov vyšetrení a terapie pacientov.

Aktuality

Amulancia Nové Mesto nad Váhom

  • Od 1.1.2021 naša ambulancia v Novom Meste nad Váhom pracuje bez zmlúv so zdravotnými poisťovňami.

  • Platbu za vyšetrenie a následnú liečbu sme sa snažili upraviť tak, aby aj naďalej zostali prístupné čo najširšemu okruhu ľudí

  • Pre vyšetrenie naším rehabilitačným lekárom a následnú liečbu si môžu pacienti stiahnuť na stránke ZP

    • Dôvera: "Žiadosť o príspevok u nezmluvného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti o schválenie preplatenia liečby"

    • Union: "Žiadosť o poskytnutie príspevku na úhradu zdravotnej starostlivosti poskytnutej nezmluvným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

  • Na základe žiadosti potvrdenej lekárom pri vstupnom vyšetrení môže ZP liečbu a vyšetrenie preplatiť

Povedali o nás

U pani doktorky Samekovej som sa liečila aj v minulosti a vždy som sa stretla len s profesionálnym a milým prístupom celého kolektívu, s úprimnou snahou pomôcť, za čo im patrí moja veĺká vďaka.

- Janka -

Chcem sa poďakovať za promptnú pomoc v akútnej bolesti a za ústretovosť pani doktorky Samekovej... Takisto za príjemné prostredie a prístup personálu.. Môžem len odporučiť...

- Mário -

Rehabilitačná ambulancia p.doktorky Samekovej je úplne TOP! Skvelý personál, vysoká profesionalita, prîjemné prostredie! Po mesiacoch bolestí, mi p.doktorka veľmi pomohla. Terapia zabrala a bolesti sa už vyše 1,5 roka neobjavili. Veľké ďakujem!

- Alexandra -

  • Facebook
  • Instagram

© MSMEDICAL s.r.o. 2021